One-click WebYaST 1.2 je v SUSE Studiu

SUSE StudioPřed několika málo dny došlo k vydání nové verze WebYaST a to WebYaST 1.2. Tato verze by měla s sebou přinést zlepšení výkonu, uhlazenější layout a v neposlední řadě také nový management rolí.

Pro ty, kteří nevědí, co WebYaST je, tak jen řeknu, že se jedná o uživatelsky přívětivý konfigurační a administrační nástroj postavený na webové bázi. V praxi to znamená, že pomocí tohoto nástroje můžete prostřednictvím svého prohlížeče provádět nastavení hardwaru, sítí, zabezpečení a mnoha dalších odvětví u svých zařízení.

Aktivování této feature lze provést velice snadně, pouze jedním klepnutím. Tudíž pokud si chcete přidat funkci WebYaST 1.2 do vašeho nástroje, tak najeďte do konfigurační části a klepněte na ikonu zařízení, poté sjeďte dolů až k sekci "Additional options" a v této sekci zaškrtněte check box u možnosti Enable WebYaST.

Additional options

Poté se vám automaticky přidá WebYaST 1.2 repozitář do vašeho zařízení, které se bude shodovat se systémem vašeho zařízení. Dále se přidají všechny nezbytné moduly a balíčky plus se provede pár dodatečných nastavení. Pokud chcete více informací, navštivte tento blog.

V případě, že váš nástroj již využívá WebYaST 1.1, můžete provést aktualizaci na novější verzi tak, že checkbox u možnosti Enable WebYaST odškrtnete a následně budete postupovat podle instrukcí zmíněných výše. WebYaST 1.2 nevyžaduje, aby vaše zařízení bylo postavené na openSUSE 11.4.

WebYaST 1.2

Autor: VojTEKK

Komentáře

Maxinoha odpověděl -

Mám openSUSE 11.4 a GNOME 3 a nějak nemohu najít, kde WebYaST nastavit.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.